Chata Čejnov je svým pojetím v jednoduchém a přírodním stylu určena pro nenáročné hosty toužící po relaxaci stranou od vymožeností civilizace.

Je situována na polosamotě, na konci poloostrova, který tvoří řeka Lužnice a její slepé rameno s malebnou leknínovou zátokou. Sousedí s pozemkem jediné chaty z jedné strany, oddělené stromy a keři. Naleznete zde tedy dostatečné soukromí a klid.

 

Chata a rozložení místností

Chata je dřevěná, koncipovaná jako patrová s malou verandou a z boku na ni navazuje vchod do uzamykatelné kolny na nářadí, kola apod. V přízemí se nachází hlavní místnost s posezením, krbem a kuchyňským koutem. Dále je zde malá ložnice, další  se pak nachází v patře. Celkově je v chatě nabízena možnost ubytování pro maximálně pět osob.

Okolí a příroda

Asi 100 metrů dále po proudu narazíte na především vodákům notoricky známý i obávaný jez Čejnov. Jez zadržuje velké množství vody a umožňuje tedy krásné koupání i možnost projížďky na veslici až několik kilometrů proti proudu. Přímo u chaty kousek od břehu je proto také obvykle hloubka kolem dvou metrů.

Směrem proti proudu řeky až k Veselí nad Lužnicí se táhne rozlehlá oblast přírodní rezervace Dráchovské tůně s několika slepými rameny, mokřady a nivními porosty, kde našla útočiště spousta ohrožených živočichů a rostlin.

Dalším místem v této oblasti je v současné době zejména díky vodnímu lyžování velmi populární kemp Karvánky (možno doplout na lodi – vzdálenost cca 1,3 říčních km od chaty) a přilehlý kemp Dráchov nabízející občerstvení i sportovní a kulturní vyžití a další aktivity.Opačným směrem, tedy po proudu řeky Lužnice, se dostaneme po dalším zhruba 1,5 kilometru do dalšího kempu TJ Soběslav  a dále pak historického města Soběslav.

Vybavení je skromné, ale postačující a účelné.

Vybavení a energie

Na chatě je zaveden elektrický proud, k dispozici je lednička (cca 100 litrů), 2 plotýnkový vařič, mikrovlná trouba, rychlovarná konvice, standardní osvětlení a rádio. Na přitápění je k dispozici přímotop konvektor a malý teplovzdušný ventilátor.

Není zde zdroj pitné vody. Na mytí, sprchování je možnost využití zachytávané dešťové vody. Ke sprchování je pak k dispozici jednoduchá zahradní sprcha.

WC je řešené žumpou a zalévacím keramickým záchodem a umístěné v  samostatné dřevěné budce několik metrů od rohu chaty. K dalšímu vybavení chaty kromě jiného patří  laminátová veslice, zahradní posezení, pánské kolo, gril, několik solárních lamp a svítidel a další.

Rybaření

Toto ideální místo pro rybáře  poskytuje možnost rybaření přímo z pozemku chaty. Informace o rybářském revíru (Lužnice 6) a počty úlovků naleznete zde.